Niedziela Najświętszej Trójcy, B
30. maja 2021 r.

  1. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie i przyozdobienie świątyni na dzisiejszą uroczystość, a także za zadbanie o teren przy kościele i plebanii.
  2. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęła kwota 100 zł od rodziny z Kończewic. Bóg zapłać!
  3. We wtorek po Mszy św. odbędzie się próba sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszam wszystkie dziewczynki, które chciałyby w ten sposób upiększyć tę uroczystość.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zapraszam na Msze Św. wg porządku niedzielnego. Sumę zakończymy procesją eucharystyczną przez Kończewice. 
  5. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie 4 ołtarzy w ustalonych od lat miejscach czyli: Stara Wisła przy domu Państwa Góralów, Kończewice przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, Osiedle przy bramie pod lipą i Bystrze przy remizie strażackiej.
  6. Zachęcam również do dekoracji domów stojących przy trasie procesji.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od 9:00, adoracja i możliwość spowiedzi od 17:00. W sobotę różaniec o 17:30.
  8. W sobotę ok. godz. 14.00 będziemy gościć w parafii pielgrzymów zdążających do Sanktuarium Bł. Doroty w Mątowach Wielkich (około 50 osób). Zechciejmy wesprzeć ich w trudzie pielgrzymowania przez przygotowanie skromnego poczęstunku przy kościele. Taki gest dla pielgrzymów wiele znaczy, a dla tych, którzy nie mogą sami pielgrzymować, jest sposobem na włączenie się w pielgrzymkę i powierzenie przez chrześcijańską miłość także swoich intencji.
  9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czerwca, pół godziny przed Mszami okazja do adoracji, a po Mszach będziemy zbierać ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
  10. Radę parafialną, oraz wszystkie osoby pragnące pomóc w organizacji festynu parafialnego podczas naszego odpustu zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 18:00.
  11. Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś ciekawe artykuły: o aktualności nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, o sanktuarium maryjnym w Piekarach Śląskich, o nadciśnieniu tętniczym, a także o tym jak kobiety w różnych częściach świata dbają o swoją urodę i jak my możemy z tego skorzystać. Zachęcam do lektury.