X Niedziela Zwykła, B
06. czerwca 2021 r.

  1. Dziękuję rodzinom z Kończewic za posprzątane kościoła i salki oraz ofiarę 120 zł w miejsce kwiatów z przeznaczeniem na środki czystości.
  2. W ostatnim czasie na kościół została złożona ofiara 300 zł od rodziny z Kończewic i 100 od rodziny z Bystrza, zaś na konto parafialne wpłynęło 200 zł od rodziny z Bystrza. Bóg zapłać!
  3. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała: strażakom OSP, którzy zabezpieczyli trasę i nagłośnili procesję, parafianom, którzy przygotowali ołtarze, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, osobom niosącym baldachim i chorągwie, służbie liturgicznej i Panu Organiście.
  4. Dziękuję parafianom, którzy podjęli w naszej parafii pielgrzymów: zakupili i ofiarowali produkty na poczęstunek, a następnie rozdzielali je pątnikom. Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj pierwsza niedziela czerwca. Po Mszach zbieramy ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
  6. Radę parafialną, oraz wszystkie osoby pragnące pomóc w organizacji festynu parafialnego podczas naszego odpustu zapraszam na spotkanie dzisiaj na godz. 18:00.
  7. Mimo iż skończył się biały tydzień, trwa oktawa Bożego Ciała. Od środy do czwartku zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji wokół kościoła.
  8. We wtorek [8 czerwca] przypada 7. rocznica ingresu ks. bp. Jacka Jezierskiego do katedry św. Mikołaja w Elblągu. Osobę Księdza Biskupa i jego pracę apostolską polecajmy Panu Bogu w osobistych modlitwach.
  9. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dni Msza Św. wyjątkowo o godz. 17:00 z racji wprowadzenia nowego proboszcza w Kałdowie o godz. 18:00.
  10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę o godz. 18:00.
  11. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” o tym, jak Jan Paweł II wznowił zwyczaj odprawiania procesji Bożego Ciała w Rzymie, o kryzysie religijności u ludzi młodych, o fenomenie spotkań lednickich, a także o tym jak przydomowy trawnik zamienić w kwitnącą łąkę. Zachęcamy do lektury!