XXVII Niedziela Zwykła, B
3. października 2021 r.

  1. Dziękuję rodzinom ze Starej Wisły za posprzątanie kościoła, salki, za zgrabienie liści i ofiarę 150 zł na kościół, zaś parze młodej dziękuję za kwiaty do ołtarzy.
  2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17:30. Dzieci spotkają się na różańcu we wtorek i w piątek.
  3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, przed mszami okazja do adoracji, o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych, zaś po Mszach zbieramy ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pan Organisty.
  4. Dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych dzisiaj o godz. 11:00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17:00 okazja do adoracji, o 17:30 różaniec w intencji powołań.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11:00 pobłogosławię różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  8. W tym tygodniu patronują nam:
   • – w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
   • – we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
   • – w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca. 
  9. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej, wywiad z reżyserem wchodzącego do kin filmu Fatima, a także prawdziwe podłoże sporu wokół kopalni Turów.