XX Niedziela zwykła, A
20. sierpnia 2017 r.

  1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek ? św. Piusa X ? papieża, we wtorek Najświętszą Maryję Pannę Królową, w czwartek św. Bartłomieja Apostoła.
  2. W sobotę [26 sierpnia] przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, a także główne obchody 300-lecia koronacji obrazu jasnogórskiego. Ojcowie Paulini i polscy Księża Biskupi zachęcają do pielgrzymowania na Jasną Górę w trwającym roku jubileuszowym.
  3. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie parafialnego pikniku połączonego z uroczystością odpustową. Myślę, że główną ideę, którą było wspólne świętowanie, jak najbardziej się udało się zrealizować i pozwoli to nam na podobne inicjatywy w przyszłości.
  4. Dziękuję serdecznie rodzinom z Osiedla, które zadbały o czystość kościoła i sali katechetycznej oraz świeże kwiaty do ołtarzy.
  5. Razem z Caritas Polska możemy wspomóc poszkodowanych w ostatnim czasie w wyniku burz i nawałnic. Aby pomóc, wystarczy wysłać SMS lub dokonać wpłaty na konto Caritas. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji oraz na tablicy ogłoszeń. [SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłata na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 ? z dopiskiem WICHURA].
  6. Był legendą wśród pilotów RAF-u. Po wojnie pomaganie słabszym stało się jego pasją. Posługa katolickiego księdza przy umierającym wywarła na nim tak wielkie wrażenie, że stał się katolikiem. Dziś jest kandydatem na ołtarze. Leonard Cheshire wraz z żoną ufundował 30 szpitali w Polsce. Zachęcam do lektury ?Gościa Niedzielnego?.