XXI Niedziela zwykła, A
27 sierpnia 2017 r.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Bardzo proszę rodziny osób chorych, które dotychczas przyjmowały księdza co miesiąc, bądź od września chciałyby przyjmować, o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Wizyta u chorych w piątek od godz. 9:00.
 2. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź o godz. 14:30, po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi, po której będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Św. Serdecznie zachęcam dzieci, które przed wakacjami przyjęły pierwszą Komunię Świętą do uczestnictwa w dziewięciu pierwszych piątkach miesiąca.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na modlitwę, która rozpocznie cykl nabożeństw pierwszych sobót. O godz. 17:30 wspólny różaniec, po nim Msza Święta połączona z 15 minutowym rozmyślaniem.
  Warunki nabożeństwa pierwszych pięciu sobót:
  1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (bądź wcześniej) odbyta z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi.
  2. Komunia św. wynagradzająca w pierwszą sobotę miesiąca.
  3. Jedna część różańca.
  4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi.
 4. W przypadającą za tydzień I niedzielę września okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszami św. Przed sumą, o godz. 10:30, zmiana tajemnic Żywego Różańca, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na pokrycie kosztów przyjazdu pana organisty.
 5. Także w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11:00 poświęcę tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.
 6. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września o godz. 8:10.
 7. Dziękuję serdecznie rodzinom z Osiedla za zadbanie o czystość kościoła i sali katechetycznej oraz świeże kwiaty do ołtarzy. Od najbliższej soboty dyżur przejmują Kończewice.
 8. W tym miesiącu skarbniczki z Bystrza zebrały 500 zł, a z Osiedla 380. Składam serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.
 9. Ksiądz biskup do wszystkich parafii naszej diecezji wystosował następującą prośbę: ?Niedawno przeszły nad Polską wichury i burze. Doprowadziły one do zniszczeń domów, zabudowań gospodarczych, obiektów życia publicznego, a także lasów. W ramach solidarności z poszkodowanymi, proszę o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji elbląskiej zbiórki do puszek w niedzielę 27 sierpnia lub 3 września br. Zebrane ofiary należy przekazać na konto diecezji lub do kasy kurii. Kolekta zostanie przekazana potrzebującym pomocy, sąsiadującej z nami diecezji pelplińskiej?. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na ten cel.
 10. Przypominam o możliwości wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Gietrzwałdu w dniach 6-10 września (poprzednio podałem błędny termin), która wyruszy z Mikoszewa. Szczegóły u mnie.
 11. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł pokazujący niechlubną historię zamachów terrorystycznych w ostatnich latach w Europie. W dodatku Elbląskim relacja z Oazy Dzieci Bożych, w której brały udział dwie nasze parafianki, a dla miłośników dobrego filmu Misja z Robertem de Niro na dołączonej płycie DVD.