XXIII Niedziela zwykła, A
10. września 2017 r.

  1. W Kościele w Polsce rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania. Modlitwą i życzliwością otaczamy nauczycieli, młodzież i dzieci.
  2. Pierwsze spotkanie dla rodziców pragnących zgłosić swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 11 września o godz. 19:00 w salce na plebanii.
  3. Wszystkie osoby, z klas III gimnazjum i starsze, pragnące rozpocząć roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszam do zapisów w ciągu tego tygodnia. Zapisy trwają do najbliższej niedzieli.
  4. Powracają wtorkowe Msze św. z udziałem dzieci. W najbliższy wtorek o godz. 18:00 liturgię będą obstawiać uczniowie klasy siódmej. Zapraszam wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej na wspólną modlitwę.
  5. W ostatnim czasie na konto bankowe parafii wpłynęło 300 zł od rodziny z Kończewic, ponadto skarbniczki z rejonu Kończewice I zebrały 840 zł, a z rejonu Kończewice II 1105. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  6. Przypominam, że dotychczasowe konto parafialne w Banku PKO BP zostaje zlikwidowane. Do końca września trwa jeszcze okres wypowiedzenia, ale wszelkie wpłaty proszę kierować na konto parafialne w Banku Spółdzielczym w Sztumie. Numer tego konta to: 05 8309 0000 0000 0667 2000 0010
  7. Złożyłem zamówienie na nowy piec i grzejniki na plebanię, dostałem także wycenę na całość prac związanych z montażem i podłączeniem nowej instalacji. Koszty te można zmniejszyć przez demontaż we własnym zakresie dotychczasowej instalacji (firma zrobi to za 2500 zł). W związku z tym zapraszam panów gotowych pomóc w demontażu i wywozie złomu w przyszłą niedzielę na godz. 16:00 celem omówienia dogodnego czasu na wykonanie tych prac. Z góry dziękuję za pomoc, bez której sam sobie nie poradzę.
  8. Serdecznie dziękuję parafianom z Kończewic za sprzątnięcie kościoła i przyozdobienie go na uroczystość dożynkową. Na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej są już rozpisane kolejne dyżury porządkowe.
  9. W Gościu Niedzielnym: Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników? A także, co właściwie przekazała Maryja podczas objawień w Gietrzwałdzie.