VI Niedziela Zwykła, A
12. lutego 2023 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na ogrzewanie świątyni.
 3. Dzisiaj na godz. 15:00 zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii.
 4. Zapraszam na katechezę parafialną w czwartek po Mszy Świętej.
 5. Jak wiemy, Turcję i Syrię dotknęło w ostatnich dniach dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wielu ludzi, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. Dlatego za tydzień przy drzwiach kościołów naszej diecezji zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i solidarności z cierpiącymi.
 6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o sanktuarium maryjnym w Lourdes; o pielgrzymce papieża Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego; o kwiatach doniczkowych które mogą być hodowane w łazience; a także o warzywach, które ubogacają nasz jadłospis. Zachęcamy do lektury.

V Niedziela Zwykła, A
05. lutego 2023 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za inaugurację dyżuru sprzątającego poprzez posprzątanie kościoła (po wcześniejszym jego odkopaniu) i salki oraz przyozdobienie ołtarzy kwiatami.
 2. Skończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękuję za wszelką życzliwość, każdą rozmowę i złożone ofiary. Podczas kolędy na kościół zebrałem ofiary w wysokości 10320 zł.
 3. Zapraszam na spotkanie Oazy Dzieci Bożych dzisiaj o 15:00.
 4. Rodziców „Dzieci Komunijnych” zapraszam na katechezę jutro o godz. 18:00.
 5. Powracają Mszy z udziałem dzieci w piątki. „Promyczki” zapraszam na próbę scholii w piątek o 16:00.
 6. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Z tej okazji wieczorna Msza Święta połączona będzie ze specjalnym nabożeństwem dla chorych. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, seniorom i niepełnosprawnym w dotarciu do naszej świątyni!
 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka na ogrzewanie świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii.
 9. Do nabycia jest kolejny numer Gościa Niedzielnego.

II Niedziela Zwykła, A
22. stycznia 2023 r.

 1. Nie do końca wiem, czy dziękuję rodzinom z Osiedla za posprzątanie kościoła i salki.
 2. Dziś Niedziela Słowa Bożego, ustanowiona przez papieża Franciszka. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy w naszych domach i rodzinach np. przed obiadem czy kolacją przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.
 3. W tym tygodniu do piątku nie ma „kolędy” z racji tego, iż prowadzę rekolekcje dla młodzieży w Osadzie Jeziornej.
 4. Z naszych domów w większości zniknęły już choinki. W piątek zapraszam rodziców dzieci komunijnych, którzy nie dali radę przyjść na strojenie kościoła, w celu sprzątnięcia dekoracji.
 5. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o Helenie Kmieć – młodej polskiej wolontariuszce zamordowanej w 2017 r. w Boliwii – a zwłaszcza o jej procesie beatyfikacyjnym; o św. Rafale Kalinowskim i jego udziale w Powstaniu Styczniowym; o tym jak rozmawiają ze sobą i z ludźmi zwierzęta; a do tego przepis na rosół z azjatyckim dodatkiem. Zachęcamy do lektury!

IV Niedziela Zwykła, A
29. stycznia 2023 r.

 1. Od najbliższej soboty dyżur sprzątania przejmują Kończewice. Porządek dyżurów został wywieszony na tablicy ogłoszeń
 2. Dziękuję osobom, które w piątek pomogły w usunięciu świątecznej dekoracji.
 3. W poniedziałek ostatni dzień wizyty duszpasterskiej. Bardzo proszę o transport o godz. 15:30. Osoby, które nie mogły mnie przyjąć w wyznaczony dzień, a pragną to uczynić, zapraszam do kontaktu indywidualnego i umówienia odwiedzin.
 4. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msza Święta z poświęceniem świec - gromnic o godz. 17:00. Zapraszam rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej diecezji (siostry klaryski i karmelitanki mają swoje klasztory w Elblągu).
 5. W czwartek po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie katechezy parafialnej.
 6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o spowiedzi jako sakramencie ratunkowym; o powstających dziś wspólnotach i grupach mężczyzn w Kościele; o Sudanie Południowym w Afryce, który czeka na wizytę papieża Franciszka: do tego diecie, która pomoże budować odporność na wirusy. Zachęcamy do lektury!

II Niedziela Zwykła, A
15. stycznia 2023 r.

 1. Dziękuję rodzinom z Osiedla za posprzątanie kościoła i salki.
 2. W środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
 3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w parafii, ich porządek wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. W tygodniu „kolęda” rozpoczyna się o godz. 15:30, a w sobotę o 9:00.
 4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
 5. Przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież w 2019 roku ustanowił Niedzielę Słowa Bożego po to, aby przez lekturę Pisma Świętego wierni jeszcze bardziej kształtowali swoją chrześcijańską postawę.
 6. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla dzieci ziarenka.