Niedziela Palmowa, B
28. marca 2021 r.

 1. Dziękuję rodzinom z Kończewic za posprzątanie kościoła i salki, wydezynfekowanie świątyni, zadbanie o dekorację na Niedzielę Palmową i za 120 zł w miejsce kwiatów.
 2. W ostatnim czasie do kasy parafialnej wpłynęło 810 zł + 580 zł na kwiaty od rodzin z rejonu Kończewice I. Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbniczkom. Na konto parafialne wpłynęła ofiara 300 zł od rodziny z Zamościa. Bóg zapłać.
 3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Tych, którzy nie skorzystali jeszcze w czasie rekolekcji z Sakramentu Pokuty zapraszam do spowiedzi w pn, wt, śr pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 4. O godzinie 17.00 mamy dziś ostatnią okazję uczestniczenia w uroczystych Gorzkich Żalach z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
 5. Zachęcam serdecznie do takiego ułożenia sobie zajęć w najbliższych dniach, by wszystkie prace porządkowe w domach zakończyć do czwartku wieczór. Świętowanie Paschy zaczyna się już w tym dniu i trwa nieprzerwanie przez całe trzy dni, aż do wieczora Niedzieli Zmartwychwstania.
 6. W Wielki Czwartek nastąpi przyjęcie do grona lektorów 2 kandydatów o godz. 17:45.
 7. Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, na zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, potem krótka adoracja i Gorzkie Żale, cz. I.
 8. W Wielki Piątek Męki Pańskiej zachowujemy post ścisły, to znaczy: każdy, kto liczy sobie ponad 14 lat, powstrzymuje się od potraw mięsnych, a ponadto osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 60 lat, spożywają w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta.
 9. O godz. 09.00 w Wielki Piątek zapraszam do wspólnego odśpiewania w kościele tzw. „ciemnej jutrzni”.
 10. Wzorem lat ubiegłych w ciągu dnia będziemy adorować Najświętszy Sakrament w Ciemnicy wg ustalonego porządku. Apeluję o wzięcie sobie do serca godzin adoracji przez wyznaczone grupy.
 11. O godz. 12:00 odśpiewamy Gorzkie Żale, cz. II, o 14.30 odprawimy Drogę Krzyżową, a o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynając w ten sposób Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 12. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 18.00. Na zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie do Grobu i odśpiewamy Gorzkie Żale, cz. III. 
 13. Pierwszopiątkowa wizyta u chorych zostaje przeniesiona na przyszły tydzień – 9 kwietnia.
 14. W Wielką Sobotę o godz. 9.00 zapraszam znowu na „ciemną jutrznię”.
 15. Od godz. 10:00 wartę przy Grobie Pańskim będzie trzymać nasza Ochotnicza Straż Pożarna.
 16. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych nastąpi o godz. 12.00 przed plebanią.
 17. Od godz. 15.15, po Koronce do Miłosierdzia Bożego, kościół będzie zamknięty w celu posprzątania i przygotowywania na nocną liturgię Wigilii Paschalnej.
 18. Święta Noc Zmartwychwstania Pana rozpocznie się o godz. 21.00 liturgią światła. Gromadzimy się w kościele. Proszę strażaków o rozpalenie niewielkiego ognia przy drzwiach kościoła.
 19. Druga po nocnej liturgii Msza św. z Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 12.00.
 20. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9.00 i 11.00. Przed kościołem w tym dniu będziemy składać ofiary na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie.
 21. W trosce o to, aby przeżyć święta w zdrowiu proszę w miarę możliwości o zajmowanie ławek w kościele wraz z bliskimi osobami, które widujemy na co dzień. W razie braku miejsc w świątyni w czasie Triduum przed kościół będą wystawiane ławki, będę także wychodził na zewnątrz z Komunią Świętą.

V Niedziela Wielkiego Postu, B
21. marca 2021 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i salki, wydezynfekowanie świątyni i ofiarę 220 zł w miejsce kwiatów.
 2. W ostatnim czasie skarbnicy ze Starej Wisły zebrali ofiary na kościół w wysokości 790 zł i na kwiaty do grobu pańskiego 345 zł. Bóg zapłać!
 3. W naszej parafii witamy ks. Łukasza Golca, studenta KUL. Do środy będzie nam głosił Rekolekcje Wielkopostne. Plan i tematy rekolekcji wywieszone są na tablicy ogłoszeń. W środę przybędą spowiednicy.
 4. Lektorów naszej parafii zapraszam do salki dzisiaj na godz. 16:00 w celu zapisania się na dyżury.
 5. W rozpoczynającym się tygodniu, w czwartek (25 marca), przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, a także 29. rocznica utworzenia diecezji elbląskiej. W tym dni będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Mszach św. o godz. 7:00 i 17:00.
 6. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o zwyczaju zasłaniania krzyży w naszych kościołach, o owocach pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku, a także o sadzeniu warzyw, ziół i kwiatów w ogrodzie – tak by chroniły się wzajemnie. Zachęcamy do lektury!

 

III Niedziela Wielkiego Postu, B
07. marca 2021 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki i ofiarę 210 zł w miejsce kwiatów. Tym samym Osiedle kończy dyżur, od najbliższej soboty przejmują go Kończewice.
 2. Od początku ubiegłego miesiąca do dziś na konto parafialne wpłynęły ofiary w łącznej kwocie 350 zł od rodzin z Kończewic. Bóg zapłać!
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Pół godziny przed Mszami okazja do adoracji, a po Mszy można złożyć ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 4. Trwa Wielki Post. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
 5. Jutro 8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i zdrowia.
 6. W sobotę VIII rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Ojca Świętego otaczamy naszą życzliwością i polecamy w modlitwie.
 7. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o tym jak Jan Długosz wychowywał królewskich synów (w tym św. Kazimierza królewicza), o roli kobiet w Kościele wg kard. Stefana Wyszyńskiego, o nowennach i ich wielkiej popularności w Polsce. Zachęcam do lektury!

 

IV Niedziela Wielkiego Postu, B
14. marca 2021 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i salki i ofiarę 300 zł w miejsce kwiatów. Na tablicy ogłoszeń jest już nowa lista dyżurów.
 2. W ostatnim czasie skarbnicy z Osiedla zebrali ofiary na kościół w wysokości 880 zł i na kwiaty do grobu pańskiego 281 zł. Bóg zapłać!
 3. Trwa Wielki Post. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
 4. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je pochodzący z Malborka ks. Łukasz Golec, student homiletyki na KUL. Bardzo proszę aby o stół rekolekcyjny zadbała Stara Wisła.
 5. W piątek [19 marca] przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Z racji obchodu Roku Św. Józefa, po Mszy św. odmówimy litanię ku Jego czci. Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Józefowi Wysockiemu, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona. 
 6. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o papieżu Franciszku i 8 latach jego pontyfikatu; o kaplicach, kościołach, cmentarzach – czyli perłach sztuki, które zostały odrestaurowane w ostatnich latach staraniem księży proboszczów; a także o podróżach w kosmos z Kończewic. Zachęcamy do lektury!

 

II Niedziela Wielkiego Postu, B
28. lutego 2021 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki, wydezynfekowanie świątyni i ofiarę 210 zł w miejsce kwiatów.
 2. Dziś niedziela ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Przy drzwiach kościoła można złożyć ofiary na rzecz misji. Bóg zapłać za okazane misjonarzom serce i życzliwość!
 3. Trwa Wielki Post. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. 
 4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji powołań od godz. 16:30. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9:00, zaś adoracja i możliwość spowiedzi od 16:00 do 16:30. W sobotę pół godziny przed Mszą różaniec, zaś na Mszy św. medytacja różańcowa. 
 5. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o możliwościach leczenia niepłodności z którą boryka się wiele młodych małżeństw; o panu Adamie Durazińskim (92 lata) i zakładzie krawieckim który wciąż prowadzi; o treningu pamięci dla seniorów, a także o tym jak zrobić smaczne śledzie z orzechami. Zachęcamy do lektury!