III Niedziela Adwentu, B
17. grudnia 2023 r.

 1. Dziękuję rodzinom z Kończewic za posprzątanie kościoła i salki oraz dodatkową ofiarę 200 zł w miejsce kwiatów. Dziękuję także parafianom ze Starej Wisły za zadbanie o stół podczas rekolekcji.
 2. Skarbnicy przy okazji roznoszenia opłatka zebrali ofiary: Osiedle – 1435 zł, Kończewice I – 2200 zł, Kończewice II – 2550 zł, Bystrze – 1667 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbnikom.
 3. Zapraszam na roraty w środę o godz. 6:30 i w sobotę o 7:00.
 4. Dziś Niedziela „Gaudete”, niedziela radości. Od dzisiaj także (tj. od 17 grudnia) rozpoczyna się druga część Adwentu, czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 
 5. Lektorów zapraszam na spotkanie w celu ustalenia dyżurów lektorskich dzisiaj o godz. 18:00.
 6. Bardzo proszę o pomoc w wycięciu i osadzeniu choinek w środę. Gdyby ktoś chciał podarować choinkę do kościoła, to proszę o kontakt.
 7. Kandydatów do sakramentu bierzmowania proszę o pomoc w ubraniu choinek i ustawieniu żłóbka w piątek o 17:30 (Po Mszy Świętej).
 8. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o stanie wojennym a zwłaszcza o pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach; o siedmiu przepięknych antyfonach adwentowych (Mądrości która…; Korzeniu Jesse…; O Adonai Wodzu Izraela…); a także o tym jak strażak Rafał został księdzem Rafałem. Zachęcamy do lektury!

II Niedziela Adwentu, B
10. grudnia 2023 r.

 1. Dziękuję rodzinom z Osiedla za posprzątanie kościoła i salki, zadbanie o dekorację adwentową oraz dodatkową ofiarę 100 zł w miejsce kwiatów. Dyżur sprzątania od najbliższej soboty przejmują Kończewice.
 2. Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.
 3. Rozpoczął się okres adwentu. Zapraszam na roraty w środy o godz. 6:30 i w soboty o 7:00.
 4. Skarbników zapraszam po odbiór opłatków.
 5. Dzisiaj dzieci mogą zostawić w kościele buta, do którego Mikołaj 6 grudnia włoży prezent.
 6. Za tydzień rozpoczynamy adwentowe rekolekcje. Poprowadzi jest ks. Łukasz Gąsiorowski pallotyn. Proszę aby o rekolekcyjny stół zadbali mieszkańcy Starej Wisły.
 7. Za tydzień będzie można nabyć świece Caritas, a przed kościołem złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na wschodzie.
 8. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem diecezjalnym „Gość Elbląski.

V Niedziela Zwykła, A
05. lutego 2023 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za inaugurację dyżuru sprzątającego poprzez posprzątanie kościoła (po wcześniejszym jego odkopaniu) i salki oraz przyozdobienie ołtarzy kwiatami.
 2. Skończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękuję za wszelką życzliwość, każdą rozmowę i złożone ofiary. Podczas kolędy na kościół zebrałem ofiary w wysokości 10320 zł.
 3. Zapraszam na spotkanie Oazy Dzieci Bożych dzisiaj o 15:00.
 4. Rodziców „Dzieci Komunijnych” zapraszam na katechezę jutro o godz. 18:00.
 5. Powracają Mszy z udziałem dzieci w piątki. „Promyczki” zapraszam na próbę scholii w piątek o 16:00.
 6. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Z tej okazji wieczorna Msza Święta połączona będzie ze specjalnym nabożeństwem dla chorych. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, seniorom i niepełnosprawnym w dotarciu do naszej świątyni!
 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka na ogrzewanie świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii.
 9. Do nabycia jest kolejny numer Gościa Niedzielnego.

VI Niedziela Zwykła, A
12. lutego 2023 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na ogrzewanie świątyni.
 3. Dzisiaj na godz. 15:00 zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii.
 4. Zapraszam na katechezę parafialną w czwartek po Mszy Świętej.
 5. Jak wiemy, Turcję i Syrię dotknęło w ostatnich dniach dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wielu ludzi, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. Dlatego za tydzień przy drzwiach kościołów naszej diecezji zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i solidarności z cierpiącymi.
 6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o sanktuarium maryjnym w Lourdes; o pielgrzymce papieża Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego; o kwiatach doniczkowych które mogą być hodowane w łazience; a także o warzywach, które ubogacają nasz jadłospis. Zachęcamy do lektury.

IV Niedziela Zwykła, A
29. stycznia 2023 r.

 1. Od najbliższej soboty dyżur sprzątania przejmują Kończewice. Porządek dyżurów został wywieszony na tablicy ogłoszeń
 2. Dziękuję osobom, które w piątek pomogły w usunięciu świątecznej dekoracji.
 3. W poniedziałek ostatni dzień wizyty duszpasterskiej. Bardzo proszę o transport o godz. 15:30. Osoby, które nie mogły mnie przyjąć w wyznaczony dzień, a pragną to uczynić, zapraszam do kontaktu indywidualnego i umówienia odwiedzin.
 4. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msza Święta z poświęceniem świec - gromnic o godz. 17:00. Zapraszam rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej diecezji (siostry klaryski i karmelitanki mają swoje klasztory w Elblągu).
 5. W czwartek po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie katechezy parafialnej.
 6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o spowiedzi jako sakramencie ratunkowym; o powstających dziś wspólnotach i grupach mężczyzn w Kościele; o Sudanie Południowym w Afryce, który czeka na wizytę papieża Franciszka: do tego diecie, która pomoże budować odporność na wirusy. Zachęcamy do lektury!